Awaryjny ucieczkowy aparat oddechowy EEBD Ocenco M-20.2 IMPA 330438

EEBD Ocenco M-20.2 - najmniejszy na świecie aparat ucieczkowy

EEBD M-20.2 ma 8 cm grubości objętość 0,03m3 i waży 1,4 kg, co czyni z niego najmniejszy aparat ucieczkowy na świecie . Ergonomiczny i kompaktowy projekt izoluje płuca użytkownika od otaczającej atmosfery oraz pozwala na  oddychanie do 32 minut w stanie spoczynku. Ważną cechą aparatu M-20 jest prostota w użyciu , aby go aktywować otwieramy i wyjmujemy z pudełka, zakładamy klips na nos oraz wkładamy ustniki i zaczynamy oddychać. Czas działania i składowania tego aparatu wynosi 15 lat (nie wymaga w tym czasie drogich i czasochłonnych inspekcji). Produkt jest idealnym wyborem do użytku na statkach morskich i okrętach wojennych. 

Zalety produktu: 

- okres użytkowania – 15 lat

- wydłużony czas oddechowy – możliwość oddychania wydłużona do 32 minut w stanie spoczynku

- łatwy do noszenia – aparat jest lekki i ergonomiczny można go wygodnie nosić za pomocą specjalnego pasa

- łatwy w użyciu – proste wyciąganie zestawu i uruchamianie przepływu tlenu

- mała masa – waga 1,4 kg

- wymiary (bez uchwytu)  – 17 cm x 17 cm x 7,6 cm

 - prosty w kontroli – wystarczy prosta inspekcja wizualnaEEBD-20.2M-20 był zaprojektowany z myślą o bezpieczeństwie. To, dlatego użytkownik łatwo sprawdza zawartość tlenu przez opakowanie wykonane z przeźroczystego tworzywa.

- certyfikat MED dopuszczający do użytku na okrętach. 

EEBD M-20.2 zasada działania

Tlen zaczyna przepływać zaraz po wyjęciu aparatu z opakowania. Wdychamy go przez ustnik z worka oddechowego. Powietrze zużyte jest wydychane przez ustnik prosto do separatora dwutlenku węgla. Następnie przechodzi do worka oddechowego gdzie jest mieszane z tlenem z cylindra.

Certyfikat MED

Ulotka